Bosna i Hercegovina ubjedljiva protiv Kipra

Bosna i Hercegovina je u današnjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u košarci kao gost savladala Kipar sa 99:66.

Kiprani su odlično otvorili meč i pogođenim šutevima za tri poena su stigli do prednosti od 14:6 i 17:10. Ipak, gosti su postepeno pronalazili željeni ritam, pa su nakon prve četvrtine vodili sa 28:27.

Druga dionica je donijela bolju igru Zmajeva na obje strane parketa. Tim Adisa Bećiragića je došao do dvocifrene razlike, koja je nakon 20 minuta igre iznosila +13 (51:38).

Bosna i Hercegovina je i u trećoj četvrtini bila dominantna, a u četvrtoj je uz pruženu priliku svim igračima bez problema privela meč kraju, pa je konačan rezultat glasio 99:66 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džanan Musa sa 26, dok je na drugoj strani prednjačio Deral Vilis sa 22 postignuta poena.

U narednom kolu, BiH će za tri dana dočekati Francusku, dok Kipar gostuje Hrvatskoj.