Derbi kola Lige šampiona: Belingem šou u prvom poluvremenu za vođstvo Real Madrida

Real Madrid vodi sa 2:1 protiv domaćeg sastava Napolija poslije prvih 45 minuta derbi utakmice drugog kola grupne faze Lige šampiona.

Prva prava prilika na meču je došla za Napoli u 19. minutu kada je defanzivac domaćih Natan odlično skočio nakon čega je njegov udarac glavio pogodio prečku.

Nizale su se poluprilike na obje strane, ali je Kepa Arizabalaga loše procijenio loptu poslije kornera Napolija te je lopta otišla u visinski rikošet što je iskoristio štoper Leo Ostigard te je naletio na istu i pogodio za vođstvo protiv Real Madrida od 1:0.

Napoli, Leo Ostigard

Vođstvo nije dugo trajalo, čitavih osam minuta, a glavni krivac za sve je Đovani Di Lorenco koji je poprečno loptom predao loptu Džudu Belingemu da bi Englez istu proslijedio ka Vinisijusu Žunioru koji je preciznim udarcem poravnao rezultat.

Belingem je u 34. minutu odlučio da preuzme ulogu golgetera jer je upravo tada na sjajno dodavanje Eduarda Kamavinge uz sjajan dribling donijeo preokret Real Madridu.

Napoli se umalo vratio u život kada je nakon ubačaja sa desne strane preko Matea Politano šutirao Viktor Osimen koji je nebeskim skokom u 38. minutu preskočio Antonija Ridigera, ali je šut glavom Nigerijca još bolje odbranio Arizabalaga.