Igokea nakon velike borbe savladala Borac u derbiju

Igokea je u okviru 2. kola Lige 6 kao gost savladala Borac sa 71:65.

Aleksandrovčani su stigli do svog drugog trijumfa, dok su Banjalučani sada na omjeru 1-1.

Gosti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 23:17, a na veliki odmor su otišli sa +7 (42:35).

Izabranici Zorana Kašćelana su u trećem kvartalu poenima kapitena Srđana Gavrića prvo stigli do izjednačenja (43:43), a nešto kasnije i do preokreta (48:47).

Ipak, Igokea je serijom vratila rezultatski plus na svoju stranu, a u posljednjih deset minuta je ušla uz dvocifrenu prednost (58:48).

Borac je u četvrtoj četvrtini uspio zaprijetiti, ali nije imao snage za još jedan preokret i konačan rezultat je glasio 71:65 za Igokeu.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Sava Lešić sa 16, dok se na drugoj strani istakao Radoš Šešlija sa 12 poena.

BORAC – IGOKEA 65:71 (17:23, 18:19, 13:16, 17:13)

Borac: Ateljević 0, Milošević 6, Dragojević 6, Gavrić 9, Čampara 3, Šešlija 12 (11 skokova), Bojanić 0, Vest 11, Šarić 0, V. Bošković 9, Delalić 9

Igokea: Kondić 5, M. Bošković 3, Lešić 16 (12 skokova), Filipović 10, Stanković 0, Jošilo 14, Nakić 15, Karmajkl 5, Jeremić 0, Milovanović 3

Sudije: Jovanić, Babić, Vuruna