Igokea sigurna u prvom finalnom meču protiv Borca

Košarkaši Igokee savladali su u prvom meču finalne serije Lige Bosne i Hercegovine ekipu Borca sa 76:55.

Preko Stefana Đorđevića Igokea je povela sa 8:2, pa je Jan Rebec smanjio na 10:8. Onda je isti igrač preokrenuo na 11:10, no ubrzo je na semaforu pisalo 21:13 za domaćina i s tim rezultatom je završila prva četvrtina.

Antabia Voler je poentirao za 26:17, pa je Nenad Nerandžić povećao na 31:20. Đorđević je poslije odveo svoj tim na 42:27, da bi na poluvremenu rezultat bio 44:30.

Nerandžić je u drugom poluvremenu povisio na 50:35, a za isto se pobrinuo Brajant Kroford poenima za 60:41. Do kraja utakmice više nije bilo dileme ko će pobijediti, već samo kojim će rezultatom završiti ova utakmica. I tako su igrači Igokee slavili u prvom meču serije sa 76:55.

Drugi meč je na programu u nedjelju u Banjaluci od 20 časova.