Igokea u četvrtoj četvrtini slomila otpor MZT-a

Igokea je u okviru 22. kola ABA lige kao gost savladala MZT sa 82:78.

Aleksandrovčani su zabilježili veoma bitnu pobjedu u borbi za opstanak i sada imaju omjer od 7 trijumfa i 14 poraza. S druge strane, tim iz Skoplja je i dalje posljednji sa četiri pobjede iz 22 odigrana susreta.

Prva četvrtina je bila veoma efikasna, a Igokea ju je riješila u svoju korist sa 27:24. Domaćini su potom zaigrali mnogo konkretnije u odbrani, pa su na veliki odmor otišli sa +1 (42:41).

Treća dionica je takođe bila veoma ujednačena, a Aleksandrovčani su u četvrtoj uspjeli doći do +11 (80:69) na minut do kraja. MZT je prišao na samo minus dva, međutim Kosta Kondić je bio dovoljno miran sa linije penala i konačan rezultat je glasio 84:78.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Stefan Đorđević sa 19 poena, dok je na drugoj strani prednjačio Strahinja Mićović sa 18. U narednom kolu, MZT putuje u Čačak na megdan Borcu, dok će Igokea gostovati Zadru.