(VIDEO) U Engleskoj ništa novo, Mančester siti ponovo šampion

Fudbaleri Mančester sitija pobjedom nad Vest Hemom od 3:1 postali su po deseti put šampioni Engleske.

Iako su se navijači Arsenala nadali da bi Vest Hem mogao iznenaditi ekipu Pepa Gvardiola to se nije desilo. Španac je juče istakao da bi volio da njegov tim vodi sa 3:0 nakon deset minuta i malo je nedostajalo da tako bude.

Fil Foden je zatresao mrežu protivnika za 1:0 u drugom minutu, pa je onda u 18. minutu udvostručio prednost na 2:0. Na samom kraju prvog poluvremena Mohamed Kudus je fenomenalnim golom smanjio na 2:1 i tako donio nadu Arsenalu.

Međutim Rodri je u 59. minutu riješio sve dileme oko pobjednika golom za 3:1. Pred kraj utakmice Vest Hem je positgao gol, ali je poništen zbog igranja rukom, te su navijači Mančester sitija počeli slaviti desetu titulu.

Arsenal se druge strane dosta muče s Evertonom. Gosti su poveli preko Idrise Geja u 40. minutu, a onda koji napad kasnije Takehiro Tomijasu je izjednačio na 1:1.

Napadali su svim silama naprijed igrači Mikela Artete, a pobjedu domaćinu od 2:1 donio je Kai Haverc golom u 89. minutu.

Do prije par kola i Liverpul je bio u šampionskoj trci, ali je onda napravio nekoliko loših rezultata i današnja utakmica protiv Vulverhemptona je bila u znaku Jirgena Klopa koji je posljednji put s klupe predvodio ovaj tim.

Njemu u čast su navijači napravili sjajnu koreografiju, a Aleksis Mekalister i Džarel Kvansah su donijeli pobjedu golovima za 2:0.

Već od ranije je bilo poznato da će iz lige ispasti Luton, Barnli i Šefild junajted, u Ligu šampiona će Mančester siti, Arsenal, Liverpul i Aston Vila, u Ligu Evrope Totenhem, a u kvalifikacije za Ligu konferencija Čelsi.