Medvedev porazio Sinera nakon četiri sata tenisa, Italijanu pozlilo

Danil Medvedev porazio je Janika Sinera rezultatom 3:2 u setovima (6:7, 6:4, 7:6, 2:6, 6:3) nakon skoro četiri sata igre.

Siner je u početku držao vođstvo, ali se Medvedev trgnuo i iskoristio Sinerovo lošije fizičko stanje, koji se ipak nije predavao, te na kraju izvojevao pobjedu.

Siner je inače u jednom momentu jedva disao, a posljednju šansu za povratkom u igru propustio je u petom setu, nakon čega se Medvedev revanširao Sineru za poraz u finalu Australijan opena, a naredni rival na Vimbldonu biće mu bolji iz duela Karlos Alkaras – Tomi Pol.

Izuzetno kvalitetan prvi set je viđen na Centralnom terenu, ali brejk lopti uopšte nije bilo. Rus je bolje otvorio odlučujući gem, poveo sa 3:1, imao je i 6:5, ali je na set lopti odservirao duplu grešku.

Drugi set je bio potpuno drugačiji. Medvedev je u trećem gemu napravio brejk, u sedmom je imao još dve šanse, nije ih iskoristio, ali mu to nije smetalo da izjednači rezultat u setovima.

Identična situacija viđena je i u trećem setu, kada je Medvedev stigao do ranog brejka, Siner je tražio medicinski tajm-aut, pošto mu se slošilo. Teško je disao, bio malaksao, da bi potom otišao u svlačionicu, praveći pauzu dužu od 10 minuta. Medvedev je stigao do dvije set lopte – iskoristio je prvu, odservirao as i tako režirao potpuni preokret u meču.

Danil je do tri brejk lopte došao u četvrtom gemu. Prve dvije je Siner spasio, ali ga je kod treće izdao forhend i praktično u tom gemu Medvedev je osigurao pobjedu.

Trenutni skor je 7-5 za Rusa.