Spars na krilima sjajne treće četvrtine nadjačao Borac

Spars je u okviru trećeg kola Lige 6 na svom parketu savladao Borac sa 83:76. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Marko Ramljak sa 20 poena, dok se na drugoj strani istakao Diante Boldvin sa 18.

Tim sa Ilidže je sada na omjeru od dvije pobjede i jednog poraza, dok je Banjalučanima ovo treći poraz iz isto toliko mečeva u završnici domaćeg šampionata.

Domaćini su bili bolji u prvom kvartalu, gosti su se vratili i preokrenuli u drugom, ali kompletno drugo poluvrijeme je pripalo Sparsu, koji je odbio sve nalete protivnika i slavio kod kuće.

kimi ks bih

Radoš Šešlija i Diante Boldvin su doveli Borac do početne prednosti od 3:0, a Nedim Buza i Jakov Mustapić su preokrenuli na 5:3.

Domaćini su nastavili u nešto boljem ritmu, pa su u jednom momentu otišli i na dvocifrenu prednost (23:13), a Boldvin je pogotkom uz faul na drugoj strani postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 23:16.

Druga četvrtina je donijela mnogo bolju igru Banjalučana, koji su povremenim zonskim presingom donekle poremetili napad Sparsa. Draško Knežević je pogodio dvije trojke, a raspoloženi su još bili Stefan Kenić i Džošua Kaningem, te su crveno-plavi preokrenuli na 38:36.

Izabranici Srđana Stanića su odgovorili uspješnom realizacijom Mustapića van linije 6,75m, međutim gosti su u nastavku vratili rezultatski plus na svoju stranu i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 44:41 za njih.

STJ 0890

Treća dionica je donijela nove promjene, ovog puta u korist Sparsa. I jedni i drugi su period započeli nešto slabije, ali domaćini su uspjeli pronaći izlaz iz krize, dok je Borac produžio prazan hod.

Buza je sa penala izjednačio na 46:46, a na ulasku u drugu polovinu četvrtine je trojkom doveo svoj tim do +7 (55:48). Uglavnom se igralo dosta brzo, ali i haotično, u čemu se gosti nisu snalazili, pa je tim sa Ilidže dodatno povećao prednost i u četvrti kvartal ušao sa +11 (64:53).

Spars je na startu odlučujuće dionice ostao bez Urbana Durnika, koji je napustio igru zbog pet faulova. Šešlija i Boldvin su smanjili na 64:56, da bi Marko Ramljak vratio svoj tim na dvocifreni plus (66:56).

Boldvin i Kenić su pogocima van linije 6,75m dodatno približili ekipu Zorana Kašćelana (68:63), međutim Spars je izdržao nalet protivnika. Crveno-plavi nisu pronašli dobra napadačka rješenja u nastavku, što su domaćini iskoristili i priveli susret kraju, te u konačnici slavili sa 83:76.

Sparss

U narednom kolu, Spars će na svom parketu dočekati Leotar, a Borac će takođe biti domaćin protiv Slobode.

SPARS – BORAC 83:76(23:16, 18:28, 23:9, 19:23)

Spars: Durnik 6, Mulić 0, Mustapić 16, Polutak 10, Jović 2, Livadić 0, Buza 14, Lakić 10, Gatarić 3, Ramljak 20

Borac: Kaningem 11, Dragojević 4, Boldvin 18, Knežević 6, Šešlija 9, Ponjavić 4, Kenić 16, Bošković 1, Delalić 7

Sudije: Zurapović, Porobić, Komar

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.