Vidačićeva Sloboda fenomenalno otvorila sezonu u Širokom Brijegu

Košarkaši Slobode iz Tuzle ubjedljivo su savladali Široki na gostovanju sa 101:87 u prvom kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa Dragoljuba Vidačića je odigrala fenomenalan meč. Već je na startu povela sa 14:10, pa je Josip Jukić preokrenuo na 19:18, ali je prva četvrtina pripala gostima rezultatom 24:21.

Ismet Sejfić i Jasmin Jakupović su povećali prednost gostiju na 32:24, onda je Mateo Čolak smanjio na 32:29, no Jakupović je poentirao za prvu dvocifreno vođstvo od 43:31. Sloboda je sačuvala tu razliku do kraja prvog poluvremena kada je vodila sa 52:40.

Sejfić je na startu drugog poluvremena povećao prednost na 56:42, pa je Mile Čović smanjio to na 59:50. To nije poremetilo Tuzlake koji su poenima Nedima Kamberovića otišli na 70:54 i pred zadnju četvrtinu su vodili sa 72:58.

Haris Andelija je onda povećao tu prednost na 79:60, pa je u jednom trenutku na semaforu pisalo i 82:62. Do kraja je domaći tim samo uspio da ublaži poraz na konačnih 101:87

ŠIROKI – SLOBODA  87:101 (21:24, 19:28, 18:20, 29:29)

Široki: Nutal 15, Čolak 15, Miletić 5, Galić 3, Brala 17, M. Čović 5, Jukić 10, Vujanović, Junaković 17

Sloboda: Andelija 9, Kamberović 10, Jakupović 11, Gutić 17, Lelić 11, Krajinić 2, Sejfić 29, Eke 12