Vojvodina pobjedom protiv Bosne Meridianbet osigurala plasman u ABA 2 ligu

Košarkaši Vojvodine pobjedom na domaćem terenu protiv Bosne Meridianbet od 85:77 plasirali su se u ABA 2 ligu.

Nakon što su Novosađani slavili u Sarajevu sa 78:75, sada su ostvarili pobjedu od 85:77. Već tokom prve četvrtine domaćin se odvojio na 23:10. Kratko se Bosna vratila na 28:20, ali je na poluvremenu bilo 46:29.

Pokušavali su gosti da se približe, ali Vojvodina to nije dozvoljavala, čak je nakon treće četvrtine vodila sa ogromnih 65:41. Prišla je Bosna Meridianbet na 65:50, no opet se domaći tim odvojio na 72:50. Opet su gosti smanjili na 75:58, a na kraju je završilo sa 85:77.

Najefikasniji na meču bio je Luka Jovanović koji je imao 21 poen, a kod pobjednika Vasilije Vučetić i Tomislav Ivošev su imali po 13 poena.

Prvi balon u ABA 2 ligi biće odigran naredne sedmice u Subotici.