Zrinjski golom Ćužea otišao uz prednost na poluvremenu derbija

Zrinjski vodi sa 1:0 protiv Veleža nakon prvih 45 minuta utakmice 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Poslije nekoliko inicijalnih poluprilika, domaći sastav Zrinjskog je do prednosti došao u devetom minutu kada je poslije centaršuta sa lijeve strane Toni Šunjić galvom spustio loptu, a istu iz prve poluvolej udarcem u mrežu smjestio Mario Ćuže.

Četiri minute kasnije je Velež došao do prve ozbiljne prilike. Klemen Šturm je centrirao da bi kapiten Nermin Haskić sa nekih 16 metara glavom šutirao pored desne stative gola Zrinjskog.

Sjajnu šansu je Zrinjski imao u 28. minutu kada je Matija Malekinušić šutirao sa distance, ali je njegov precizan i jak udarac ipak završio u rukama golmana Veleža Osmana Hadžikića.

Stativa Zrinjskog se zatresla u 42. minutu poslije sjajnog pokušaja iz slobodnog udarca Giorgija Gulijašvilija.

Do kraja nije više bilo većih prilika te se na odmor otišlo sa prednošću Zrinjskog od 1:0 nad Veležom.