Bukari s dva gola donio pobjedu Crvenoj zvezdi u Novom Sadu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 2:1 u 16. kolu Superlige Srbije.

Početak utakmice u Novom Sadu je bio fantastičan gdje su u prvih 15 minuta viđena dva gola. Prvi je već pao u trećem minutu kada je Naser Điga sa svoje polovine pronašao Osmana Bukarija, a ovaj je sa strane šutirao jako i matirao protivničkog golmana za 1:0.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje Vojvodine, nakon sjajne akcije Đorđe Crnomarković je proigrao Radomira Milosavljević koji je uspio da zatrese mrežu gostiju za 1:1. Šampion Srbije je do novog vođstva stigao u 27. minutu pošto je Šerif Endijae uspio da doda loptu do Bukarija, a ovaj je lako savladao Lazara Carevića za 2:1.

Na startu drugog poluvremena Norman Kembel je imao dobru priliku nakon što je protrčao po lijevoj strani, ipak to je uspio Omri Glazer da odbrani. U 76. minutu Vladimir Lučić je došao u dobru šansu i šutirao je u okvir gola, ali je to odbranio Carević. Do kraja više nije bilo promjene i gosti su upisali pobjedu sa 2:1.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Napretku, a Vojvodina gostuje Partizanu.