(VIDEO) Fenerbahče ide dalje: Džeko pogotkom sa bijele tačke stavio so na ranu Tventea

Fenerbahče je sa ukupnih 6:1 iz dvomeča plej-ofa Lige konferencije savladao Tvente te time obezbijedio plasman u grupnu fazu takmičenja.

Tvente je već u drugoj minutu susreta mogao doći do prednosti kada je Riki van Volfsvinkel šutirao volej udarcem iz prve, ali je lopta prošla par centimetara pored gola Fenerbahčea.

Fenerbahče je uzvratio sa vrhunskom prilikom za pogodak u 36. minutu poslije odličnog prijema Dušana Tadića u šesneastercu nakon čega je srpski reprezentativac šutirao u donji desni ugao, ali mu je golman Tventea Lars Unerštal uskratio priliku da se upiše u strijelce.

Igrao se 63. minut kada se zatresla desna stativa Fenerbahčea nakon vrhunski izvedenog slobodnog udarca Mikela Vlapa da bi samo momenat kasnije Van Volfsvinkel promašio zicer iz izgledne blizine.

To je osam minuta kasnije kaznio kapiten Fenerbahčea te napadač kluba Edin Džeko koji je preuzeo odgovornost izvođenja najstrože kazne to je bio je precizan sa bijele tačke za vođstvo te konačno pobjedu turskog tima od 1:0 u Holandiji te je time, ako je i bilo neke sumnje zapečatio sudbinu Tventea.

Twente 0 – [1] Fenerbahçe (1-6 on agg.) Edin Dzeko 72′ Penalty