Monpelje u posljednjim sekundama osvojio bod protiv Marselja (VIDEO)

Fudbaleri Monpeljea i Marselja remizirali su 3:3 u okviru 32. kola francuske Lige 1.

Domaći tim je poveo već u prvom minutu golom Endija Delora, kada je odmah po kretanju s centra lopta stigla do Alžirca, a on je predivno lobovao golmana za 1:0. Gosti su izjednačili u 43. minutu kada je Arkadijuš Milik probacio loptu pored nekoliko svojih čuvara i sa vrha šesnaesteraca matirao golmana domaćih za 1:1.

Već u sljedećem napadu Marselj je došao do vođstva, kada su odigrali par sitnih dodavanja ispred gola Monpeljea, a nakon što je golman odbranio prvi pokušaj, lopta je stigla do Pape Geja i on je zakucao u mrežu za 2:1.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Džordan Feri je fenomenalno proigrao Gaetana Laborda i ovaj se našao sam ispred golmana gostiju, te je lako izjednačio na 2:2. U 62. minutu Duje Ćaleta-Car je dobio direktan crveni karton i tako je Marselj ostao sa igračem manje, ali ih to nije spriječilo da dođu do novog vođstva i to u 71. minutu. Dmitri Paje je ubacio sa lijeve strane iz slobodnog udarca, a Lukas Perin je bio najviši u skoku i dao je gol za 3:2.

U sudijskoj nadoknadi Marselj je odbranio lotpu sa gol linije, da bi u 93. minutu Labord sa pet metara postigao gol glavom za 3:3.

Naredno kolo Marselj dočekuje Lorijen, a Monpelje gostuje Lilu.