Roma minimalnom pobjedom nad Bolonjom prišla na bod od Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Rome pobijedili su na domaćem terenu ekipu Bolonje sa 1:0 u 30. kolu italijanske Serije A.

Gosti su imali prvu priliku preko Matijasa Svanberga koji je šutirao sa desetak metara, no lopta je u desetom minutu otišla pored gola. Deset minuta kasnije Roberto Soriano je sa dvadeset metara stavio na muke Antonija Mirantea, ipak golman Rome je to odbranio. I tako je Bolonja imala konkretnije prilike u prvom poluvremenu, ali je pred kraj isto Roma stigla do vođstva.

Borha Majoral je izašao sam ispred protivničkog golmana, predriblao ga i gurnuo loptu u prazan gol za 1:0.

Soriano je imao šansu i u drugom poluvremenu, u 51. minutu, ali je taj pokušaj otišao pored gola. Amadu Diavara je imao priliku na drugoj strani, ipak njegov šut sa desetak metara je zaustavio golman Bolonje. Lukaš Skorupski je odbranio i dobar udarac Bruna Pereza u 74. minutu sa vrha šesnaesteraca.

Roma se uspješno branila i do kraja je sačuvala stečenu prednost za veoma bitnu pobjedu i prilazak gradskom rivalu na jedan bod.

U narednom kolu Roma gostuje Torinu, a Bolonja dočekuje Speciju.