Dončić istorijskim tripl-dablom vodio Maverikse do trijumfa

Luka Dončić je dominirao u trijumfu Dalas Maveriksa protiv San Antonio Sparsa te je konačni rezultat na semaforu glasio 126:119.

Dalas Maveriksi su u kasnim jutarnjim časovima po našem vremenu odigrali prvi susret nove sezone NBA lige u sklopu kog su gostovali San Antonia Sparsima.

A meč je bolje počeo za domaći sastav koji je nakon prvog poluvremena imao blagu rezultatsku prednost te je na semaforu stajao skor od 58:54 za njih.

Ipak, nevjerovatnim nastup zvijezde Dalasa Luke Dončića su gosti na kraju došli do konačnog trijumfa u San Antonio, a rezultat je glasio 126:119 u korist Maveriksa.

Pored generalno vrhunskog nastupa Slovenca, Dončić je zabilježio istorijski tripl-dabl učinak od 33 poena, 13 skokova i deset asistencija, a istorijski iz razloga zato što je on tek treči igrač u istoriji NBA lige koji je na otvaranju sezone stigao do tripl-dabl učinka sa najmanje 30 poena.

Po pitanju ostalih rezultata sinoćnjih utakmica NBA lige, iste možete pregledati u nastavku ovog teksta, te takođe možete pregledati izgleda tabele nakon otvaranja sezone:

• Šarlot Hornets 116:110 Atlanta Hoks
  • Indijana Pejsers 143:120 Vašington Vizards
  • Nju Jork Niks 104:108 Boston Seltiks
  • Orlando Medžik 116:86 Hjuston Rokets
  • Majami Hit 103:102 Detroit Pistons
  • Toronto Raptors 97:96 Minesota Timbervulvs
  • Čikago Buls 104:125 Oklahoma Siti Tander
  • Memfis Grizlis 104:111 Nju Orleans Pelikans