Ludnica u hali Leon Štukelj, Krka ispustila +18 protiv Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde savladali su nakon nevjerovatne utakmice u gostima ekipu Krke sa 71:70 u 11. kolu ABA lige, a najefikasniji na meču bio je Dejan Davidovac sa 19 poena.

Dejan Radonjić je prije meča rekao da bi problema Crvenoj zvezdi u ovom meču mogla biti koncentracija nakon meča Evrolige i to se ispostavilo kao tačno. Trojkom Roka Stipčevića Krka je povela na startu sa 8:4, pa je zatim isti igrač poentirao za 10:4. Luka Mitrović je uspio to da smanji na 10:8, no Templ Gibs je tada pogodio trojku za 13:8. Ostin Holins je vratio goste na -2 (14:12), a prvi period je završio poenima Jurija Macure sa linije penala za 16:12.

Odlično je Crvena zvezda krenula u drugoj četvrtini, dvije trojke Holinsa i jedna Dejana Davidovca za preokret i vođstvo od 21:17, no tada su prosto stali gostujući igrači, dok su se domaći razigrali. Jan Kosi i Jakov Stipaničev su napravili preokret za 22:21, a onda je Jure Špan pogodio za 25:21. Nakon toga je Nikola Kalinić smanjio na 25:23, te se tada razigrao Luka Lapornik i sa dvije trojke donio je domaćinu +10 (35:25), a na pauzu se otišlo s rezultatom 35:27.

Gdje je nastavio tim iz Slovenije u prvom poluvremenu tu je nastavio u drugom, Stipčević je dao trojku za 40:29. Miha Škedelj je zatim poentirao za ogromnih +15 (45:30), da bi zatim Lapornik dao trojku za 48:30. Branko Lazić je tada napravio mini-seriju od 4:0 (48:34), a za još veće probleme Radonjiću pobrinuo se Marko Simonović koji se povrijedio prilikom jednog prodora.

Špan i Macura su održavali visoku prednost 52:37, pa je Stefan Marković pogodio trojku za 54:42, ali je Stipčević opet dao trojku za 59:42 i s tim rezultatom se ušlo u posljednjih deset minuta. Na startu četvrte četvrtine Kalinić i Marković su napravili seriju 5:0 (60:47), a onda je Davidovcu sviran faul u napadu poslije kontre, zbog čega je protestovao Radonjić, a sudije su mu dva puta svirale tehničku, te je trener Crvene zvezde isključen sa utakmice.

Tada je Stipčević pogodio dva slobodna bacanja, ali je odmah Kalinić dao trojku za (62:50). Poslije tehničke Lapornika Davidovac je smanjio na -10 (62:52), te je kasnije Marković dao trojku za 62:55. Davidovac je igrao utakmiceu sezone i doveo je sa Markovićem Zvezdu do potpunog preokreta od 63:62. Odmah je Kosi vratio vođstvo Krki, te tako prekinuo seriju gostiju od 16:0.

Kalinić je sada poentirao i vratio prednost Crvenoj zvezdi od 65:64, a posljednju četvrtinu obilježio je nevjerovatan broj prekršaja igrača Krke, koji su djelovali kao da su se prepali pobjede nad šampionom ABA lige. Tada se pojavio Gibs i sa 3+1 odveo Krku na 68:66, pa je Kalinić dao jedno slobodno bacanje za 68:67, no Gibs je uzvratio sa dva pogođena bacanja za 70:67. Kalinić je zatim dao trojku za 70:70, pa je Gibs izgubio loptu, a trener Krke je zbog protesta dobio tehničku i Kalinić je sa linije penala dao koš za pobjedu od 71:70.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Borac, a Krka gostuje Budućnosti.