Mega opet popila Cedevitu i otišla u polufinale ABA lige

Košarkaši Mege su pobijedili u drugoj utakmici četvrtfinala ABA lige tim Cedevita Olimpije sa 85:71.

Mega je dominirala u prvoj utakmici, a druga je bila dosta neizvjesnija.  Gosti su poveli sa 12:6, pa je Jaka Blažič preokrenuo na 15:13 i na kraju prve četvrtine je bilo 22:22.

Cedevita Olimpija je povela sa 31:27, no Nikola Đurišić je vratio prednost Megi na 34:31 i taj tim je vodio na kraju prvog poluvremena sa 45:41.

Domaći tim je drugi dio otvorio serijom 7:0 (48:45), ali je Mega odgovorila sa 9:0 (54:48). Održavali su stečenu razliku i nakon pola sata igre je bilo 66:60.

Sredinom četvrte četvrtine Mega je otišla na 75:64 i do kraja rutinski sačuvala prednost za pobjedu od 85:71.

Najefikasniji na utakmici bili su Nikola Đurišić i Stefan Miljenović sa po 20 poena, na drugoj strani Šon Džons je imao 15 poena, a Alen Omić 11 poena i 13 skokova.

Rival u polufinalu će im biti bolji iz dvomeča Crvena zvezda Meridianbet – SC Derbi.