Odbojkaši Srbije sigurni protiv Estonije

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobjedu protiv selekcije Estonije u četvrtom kolu Evropskog prvenstva sa 3:0 (25:16, 25:23, 25:22).

Nakon dvije pobjede i poraza, tim Igora Kolakovića je ostvario i treći trijumf na ovom šampionatu Evrope. Prvi set je protekao relativno lako i sigurno u korist srpskih odbojkaša koji su taj dio igre osvojili sa 25:16. Drugi je bio dosta neizvjesniji, obje ekipe su povremeno imale prednost, a u jednom trenutku je Estonija vodila sa 22:21. Ipak Srbija je tada uspjela da preokrene i osvoji taj dio igre sa 25:23.

Tokom čitavog trećeg seta srpski odbojkaši su bili ti koji su imali vođstvo i nisu dopuštali protivniku da izjednači ili preokrene. Na kraju su slavili sa 25:22, odnosno 3:0.

Najefikasniji na meču bio je Dražen Luburić sa 18 poena, na drugoj strani Marti Juhkami i Mort Tamearu su imali po 11 poena.

Srbija će naredni meč igrati protiv selekcije Njemačke sutra u 21h, a Estonci će protiv Belgije u 18 časova.