Derbi na ravne časti: Velež podijelio bodove sa Sarajevom

Velež je u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na zamjenskom terenu u Gabeli dočekao Sarajevo te remizirao konačnim rezultatom 1:1.

Velež je bolje otvorio utakmicu i već su u 10. minuti susreta umalo došli do prednosti nad Sarajevom kada je Emir Halilović odlično šutirao sa nekih 20-ak metara, ali je njegov šut odbranio Muhamed Šahinović nakon čega je lopta udarila u stativu.

Nastavio je Velež sa dosta konkretnijom igrom te ozbilnijim šansama, ali je mreža gostujućeg Sarajeva mirovala i na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Ipak, na sreću navijača domaćeg Veleža, njihovi fudbaleri su stigli do prednosti u 57. minutu na zamjenskom terenu stadiona u Gabeli, a strijelac je bio Denis Zajmović.

Mnogi su poslije postignutog gola Zajmovića mislili da će se na terenu u Gabeli gledati bolje izdanje Sarajeva, te samim tim zanimljiviji meč, ali od toga nije bilo ništa.

Situacija bezidejnog Sarajeva se promijenila u 70. minutu ovog derbi susreta, kada je Ivan Ikić izjednačujućim pogotkom šokirao domaće navijače.

Do kraja susreta nije bilo golova te su Sarajevo i Velež podijelili bodove u derbiju 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.