Foto dana: Fudbalska magija

Fotografija dana.

Sve je počelo u maniru normalne utakmice Bajern Minhena u drugom kolu Kupa Njemačke, jer su “Bavarci” poveli u 16. minutu golom Tomasa Milera.

Shodno tome izgledalo je da će domaći Sarbruken do kraja brojati golove u svojoj mreži, ali ne, njima se niti u jednom momentu nije pokolebao duh te su do kraja prvog poluvremena poravnali na 1:1 udarcem Patrika Zonhajmera.

U drugom poluvremenu je uslijedila velika borba između najtrofejnijeg njemačkog tima i trećeligaša Sarbrukena te je sve to kulminiralo u 96. minuti izuzetno napetog susreta.

Odigrali su fudbaleri Sarbrukena odličnu akciju po desnoj strani te je uslijedio centaršut po zemlji koji je došao do lijeve strane šesnaesterca Bajerna, a iz te pozicije je iz prve po lopti raspalio na kraju heroj domaćih Marsel Gaus.

Poslije gola Gausa te konačnog sudijskog zvižduka za kraj utakmice je uslijedilo ogromno slavlje na tribinama “Ludvigsparkstadiona” te se isto sigurno prenijelo van njega i duboko u noć.

Tako je “mali” Sarbruken, koji se inače nalazi na 15. poziciji u trećoj Bundesligi, nakon preko 20 godine čekanja da odigra jednu utakmicu protiv Bajerna uspio uz magiju kupa, uz samu magiju koju jedino fudbal može da pruži, uspio da izbaci giganta Njemačke i svijeta.