Kneževi pali na Parku Prinčeva, Mbape nezaustavljiv za Monako

Pari Sen Žermen je u derbiju 18. kola Lige 1 savladao Monako na svom terenu rezultatom 2:0.

Moglo je sve biti značajno drugačije, da je sreća s početka meča bila malo na strani gostiju. Sofijen Diop je u trećoj minuti dobro šutirao, ali je lopta pogodila samo stativu gola Pari Sen Žermena i rezultat je ostao 0:0.

Već u desetoj minuti, Anhel di Marija je krenuo u solo prodor, a na nepropisan način ga zaustavio Đibril Sidibe i skrivio jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Kilijan Mbape i snažnim udarcem doveo domaće u prednost.

U 23. minuti su gosti tražili jedanaesterac nakon gužve u kaznenom prostoru Parižana, ali tada se nije oglasio ni sudija ni VAR, pa je igra nastavljena.

Pred kraj prvog poluvremena, Mbape je došao do svog drugog gola i postavio konačnih 2:0 za Pari Sen Žermen. Učinio je to mladi Francuz na asistenciju Lionela Mesija.

U drugom poluvremenu dosta mirnija igra, Monako je imao posjed lopte na svojoj strani i više pokušaja ispred gola domaćih, ali nijedan dovoljno opasan da vrati “Kneževe” u igru.

S druge strane, Parižani su zaprijetili jednom ozbiljnije preko Mesija, ali njegov udarac iz 70. minute je otišao pokraj gola.

Pari Sen Žermen je ovom pobjedom uvećao razliku u odnosu na pratioce, a u narednom kolu će igrati protiv Lorijena, dok Monako dočekuje Ren.