Real Madrid slavio kod Crvene zvezde Meridianbet

Real Madrid je rezultatom 79:59 savladao Crvenu zvezdu Meridianbet.

U okviru 18. kola Evrolige Crvena zvezda Meridianbet u beogradskom Pioniru dočekala je Real Madrid, a meč je okončan pobjedom gostujućeg tima.

Na poluvremenu je španska ekipa vodila sa 38:34, a konačni rezultat glasio je 79:59 u njihovu korist.

Odličnu košarkašu predstavu imali smo tokom prvog poluvremena. Sjajni Tavares pravio je velike probleme pod košem crveno-bijelima i bio najzaslužniji za vođstvo gostiju na samom startu meča.

Ulaskom Nemanje Nedovića u igru u prvoj dionici prednost Reala je krenula da se topi, ali tada je na scenu stupio Vilijams-Gos i odbio nalet domaćina.

Namestio je Nedović nišanske sprave za ovaj meč i nastavio u istom ritmu tokom druge četvrtine. Međutim, iskusna ekipa Reala uspjela je da odbije nalet i sačuva prednost.

U jednom trenutku ona je iznosila plus 12, ali onda je na scenu stupio Petrušev koji je serijom poena u samoj završnici prvog poluvremena bio najzaslužniji za minus četiri pred odlazak na pauzu.

Prva polovina trećeg kvartala bila je najbolja na meču za Crvenu zvezdu Meridianbet. Tada je ekipa Duška Ivanovića izjednačila, pa i došla do prednosti od četiri koša (45:41), što joj je bila i najveća tokom 40 minuta košarke.

Španci su se tada izvukli iz nezavidnog položaja i pred ulazak u posljednju etapu rezultat postavili na 57:51 u svoju korist.

U trećoj četvrtini gosti su upali u najbolji ritam na ovoj utakmici. Odvojili su se već na startu na dvocifrenu razliku (61:51), a onda je njihova prednost samo rasla i na kraju je konačan rezultat glasio ::::::

Najefikasniji na meču bio je Džanan Musa sa 19 poena, dok je Crvenu zvezdu Meridianbet predvodio Nemanja Nedović sa 18.

Već za dva dana Crvena zvezda Meridianbet dočekaće Monako, dok će Real Madrid gostovati Albi u Berlinu.