Španija zakazala finale sa Hrvatskom

Španija je savladala Italiju u polufinalu Lige nacija rezultatom 2:1. Crvena furija će u finalu igrati protiv Hrvatske.

Odličnim tempom je krenula utakmica između Španije i Italije, pošto je već u četvrtoj minuti Španija stigla do prednosti golom Džerija Mine.

Samo osam minuta kasnije, izjednačenje. Dobila je Italija penal, a siguran izvođać najstrožije kazne je bio Ćiro Imobile. U 21. minuti drugi gol Italije. Davide Fratesi je bio strijelac, ali je nakon pregledanja VAR-a glavni sudija Slavko Vinčić poništio pogodak.

Sve je mirisalo da će susret kao jučerašnji, otići u produžetke, međutim u finišu Španija dolazi do drugog gola. Hoselu je bio na pravom mjestu u šesnaestercu i nakon odbijanca loptu poslao u mrežu, za konačnih 2:1.

Hrvatska je juče nakon produžetaka savladala Holandiju rezultatom 4:2. Finalna utakmica Lige nacija će se igrati u nedjelju od 20:45h.