Željezničar u drugom poluvremenu nadjačao Slogu Meridian i stigao do tri boda

Željezničar je u okviru 25. kola Premijer lige BiH u Modriči savladao Slogu Meridian sa 2:0.

Ekipa iz Sarajeva je stigla do svog 26. boda i pobjegla je iz zone ispadanja, dok je tim iz Doboja ostao na 38 bodova i trenutno zauzima petu poziciju na tabeli.

Odmah na startu utakmice Semir Štilić je došao u veliku priliku, ali je golman domaćih Elvir Trako to odbranio. Amer Hiroš je onda pokušao iz slobodnog udarca, no i to je odbranio golman tima iz Doboja.

Sloga Meridian je dobila penal u 27. minutu nakon što je Nemanja Cavnić grao rukom u šesnaestercu, a onda je Vedad Muftić odbranio šut Dejanu Vidiću.

I poslije toga gostujući tim je nastavio s napadima, a oba tima su se žalila na suđenje Miloša Gigovića. Inače slika sa stadiona iz Modriče je bila pomalo i romantična, jer je iza oba gola bilo polje bijelih rada. Nedim Mekić je uputio šut u 39. minutu iz daljine, ipak Trako je to odbranio.

Na samom kraju prvog poluvremena Srđan Grabež je imao dobru šansu, ali je šutirao pored gola.

Željezničar je odlično otvorio drugo poluvrijeme. Nakon kontranapada, Trako je istrčao i izbio loptu, ali je do nje potom došao Štilić, koji je pogodio za 1:0.

U 50. minutu, Sulejman Krpić je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Samo četiri minuta kasnije, Aleksandar Boljević je sa dvadesetak metara pogodio prečku, a lopta se odbila do Krpića, koji je iz drugog pokušaja glavom savladao Traku za 2:0.

Gosti su mogli i do ubjedljivijeg vođstva. Štilić je bio blizu gola, međutim odbrambeni igrač domaćina je izbacio loptu sa gol linije. Nedugo zatim, Boljević je pogodio stativu.

Činilo se da neće biti više promjena rezultata, međutim Amer Hiroš je u samom finišu susreta pogodio za 3:0, što je potom i ostao konačan ishod.

U narednom kolu, Sloga Meridian gostuje Borcu, a Željezničar dočekuje Sarajevo.