(VIDEO) Zrinjski u posljednjim minutama stigao do velike pobjede u Jermeniji

Zrinjski je pobijedio Urartu u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 1:0. Jedini gol je postigao Matej Senić iz kornera.

Odlično je krenuo Zrinjski u ovaj susret i od prve minute uspostavio dominaciju. Plemići su to mogli krunisati u trećoj minuti kada je Mario Tičinović centirirao na drugu stativu gdje je Nemanja Bilbija spustio do Matije Malekinušića čiji je udarac blokiran.

Bolji je bio Zrinjski, a priliku su ponovo imali u 20. minuti kada je prostor za udarac s distance našao Dario Čanađija, ali nije bio precizan.

Nakon toga, i Urartu je uspio da prebaci težište igre na polovinu bh. šampiona. Opasno je bilo u 33. minuti kada je desna strana odbrane Zrinjskog ispala, a potom kapiten domaćih Zirajr Margarijan pao u kaznenom prostoru, ali je zbog toga dobio žuti karton za simuliranje.

Potom najbolja šansa za Zrinjski u prvom dijelu. Centrirao je ponovo Tičinović na drugu stativu u 36. minuti, a Malekinušić glavom pogodio stativu.

Uzvratio je Urartu minut prije kraja poluvremena. Nakon dobre akcije Jermenaca Markus Žunior je šutirao unutar kaznenog prostora, ali malo pored stative. To je ujedno bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu.

Zrinjski

Za razliku od prvog, Zrinjski je dosta slabije počeo drugo poluvrijeme. Dirao je prvo Matej Senić loptu rukom u svom šesnaestercu, ali na sreću nije bilo penala. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Margarijan je imao priliku da sa ivice kaznenog prostora iz slobodnog udarca dovede svoj tim u prednost. Šutirao je kapiten Urartua, ali je pogodio prečku.

U 65. minuti Zrinjski je imao dobru priliku kada je Bilbija odigrao povratnu loptu do Mate Stanića čiji je udarac izblokiran.

Veliku šansu Urartu nije iskoristio u 77. minuti. Pogriješio je Hrvoje Barišić, a Jaja Sanogo izašao sam ispred Marića koji je bio uspješniji u tom duelu. Imao je Urartu opasnu situaciju i u 83. minuti kada je udarac Poljakova iz slobodnog udarca završio preko gola Zrinjskog.

Trenutak odluke se desio u 89. minuti. Zvonimir Kožulj je izveo perfektno korner gdje je na drugoj stativi Senić iskoristio loš izlazak golmana Urartua i pogodio praznu mrežu jermenske ekipe.

Revanš susret u Mostaru se igra za sedam dana, a Zrinjski će imati priliku odbraniti prednost sa gostujućeg terena i ostvariti istorijski uspjeh koji bi im garantovao u najgorem slučaju plej-of za Ligu konferencija.

Pred ovu utakmicu, za naš portal je potvrđeno da će Zrinjski u nastavku kvalifikacija imati pomoć novog pojačanja, Igora Savića.