1. HNL: Osijek bez pobjede u Koprivnici, Dinamo ponovo na vrhu

Danas je pobjedama Dinama nad zagrebačkom Lokomotivnom, Hajduka u Puli i remijem Slaven Belupa i Osijeka u Koprivnici zatvoreno 28. kolo 1. HNL.

Devet minuta prije isteka regularnog dijela prvog poluvremena Bruno Bogojević je doveo Slaven u vođstvo protiv Osijeka, a isto je trajalo samo do prvog minuta nadoknade pred odmor kada je izjednačujući gol postigao Mihael Žaper. Torles Knol je domaćima vratio prednost u sedmoj minuti nastavka, a konačnih 2:2 postavio je Laslo Kleinhešler 20 minuta prije kraja.

Splitski Hajduk je uspio upisati minimalnu pobjedu u Puli protiv Istre, te time potvrditi dobru formu u kojoj se “Majstori s mora” nalaze u posljednje vrijeme. Trenutak odluke desio se u 69. minuti kada je poslije kornera loptu u gol ugurao štoper Stefan Simič, a nakon toga Slavko Bogojević je dobio drugi, isključujući, žuti karton u posljednjoj minuti regularnog vremena, dok je u trećoj minuti nadoknade nakon primjene VAR tehnologije poništen gol Hajdukovog Umuta Najira.

U posljednjoj utakmici kola Dinamo nije imao milosti za Lokomotivu, te je golovima Joška Gvardiola u 30. i Belija Antiemvena 40 minuta poslije slavio s 2:0 i tako približio zagrebački klub ispadanju iz lige.

Dinamo se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto lige i sada ima dva boda više, kao i jednu utakmicu manje u odnosu na Osijek. Hajduk je trenutno na petom mjestu. Istra je osma, dok je Lokomotiva zakucana za dno tabele.