Čelik pobjedom čestitao Robijašima rođendan

Fudbaleri Čelika savladali su na domaćem terenu u 15. kolu Prve lige Federcije Bosne i Hercegovine ekipu Zvijezde iz Gradačca sa 3:1.

Ovo je bio zaostali meč, a već u devetom minutu domaći tim je došao do prednosti. Gol je postigao inače bivši igrač Zvijezde Kenan Šarić koji je dao gol i zatim otišao ispred “Robijaša” koji proslavljaju 35. rođendan.Onda je u 27. minutu Talha Tabaković pokušao, no golman gostiju je to odbranio.

Nije se dugo čekalo na uzbuđenja u drugom poluvremenu, pošto je nakon šuta Anesa Mašića, Tabaković naletio na odbijenu loptu i matirao je protivničkog golmana za 2:0. Da nije bilo raspoloženog Milana Trišića na golu Zvijezde vjerovatno bi Čelik ostvario u ubjedljiviju pobjedu, jer je ubrzo nakon gola dvaput zaustavio šuteve Šarića.

Ipak gosti se nisu predavali i preko Zvonimira Mikića su smanjili na 2:1 u 71. minutu, no sve dileme oko pobjednika riješio je Selim Žuna golom za 3:1 u 81. minutu.

Čelik će na proljeće početi sezonu protiv Stupčanice, a Zvijezda gostuje Tomislavu.