Raspoloženo Sarajevo zgazilo Tuzlu siti

Sarajevo je u okviru 15. kola Premijer lige BiH na Koševu savladalo Tuzla siti sa 6:2.

Bordo tim je stigao do svog 30. boda, dok su njihovi protivnici ostali na 10.

Podsjećamo, gostujući tim je ovaj susret započeo klečanjem zbog nezadovoljstva suđenjem u dosadašnjem dijelu domaćeg šampionata.

Sarajevo je povelo u 19. minutu preko Hamze Čatakovića, a Tuzla siti je izjednačila samo tri minuta kasnije golom Đorđa Pantelića.

Ipak, 60 domaći tim je nedugo zatim ponovo poveo preko Mirze Mustafića, koji je vrlo brzo povećao i na 3:1. Čataković je u 36. minutu postigao svoj drugi pogodak za 4:1, koliko je ostalo na semaforu nakon prvih 45 minuta susreta.

Situacija na terenu se u drugom poluvremenu nije mnogo promijenila.

Sarajevo je nastavilo sa dominacijom, a do svog petog gola je stiglo u 58. minutu, kada je strijelac bio Ajdin Hasić. U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, sve do posljednjih deset minuta, kada su viđena još dva pogotka.

Nemanja Anđušić je u 82. minutu bio precizan za 6:1, a gosti su četiri minuta kasnije preko Vedada Garčevića uspjeli ublažiti poraz, te postaviti konačan rezultat utakmice, 6:2.

U narednom kolu, Sarajevo će igrati protiv Veleža u gostima, a Tuzla siti dočekuje Željezničar.