Engleska - Škotska 0:0 (KRAJ); Škoti lako iskontrolisali bezopasne Engleze

Od 21h na “Vembliju” sastaju se Engleska i Škotska, a sada su poznate i početne postave.

Geret Sautgejt je u odnosu na duel s Hrvatskom promijenio igrače koji će pokrivati bekovske pozicije, te će Engleska utakmicu početi u sljedećem sastavu: Džordan Pikford – Ris Džejms, Džon Stouns, Tajron Mings, Luk Šo – Deklan Rajs, Kalvin Filips, Fil Foden, Mejson Maunt, Rahim Sterling – Hari Kejn.

Škotski selektor Stiv Klark odabrao je sljedećih 11 igrača: Dejvid Maršal – Skot Mektominej, Grant Henli, Kjeran Tirni – Stiven Odonel, Džon Mekgin, Bili Džilmur, Kalum Mekgregor, Endru Robertson – Lindon Dajks, Če Adams.

Utakmicu će suditi Španac Antonio Lahoz.

Uživo:

90+2′ Kraj utakmice.

90+1′ Velika gužva pred Maršalovim golom, ali niko od Engleza nije uspio doći do lopte i proslijediti je u gol.

90′ Igraće se dva minuta sudijske nadoknade.

88′ Niti jedna od ekipa ne uspijeva zaprijetiti u finišu utakmice.

78′ Novu fantastičnu priliku propustio je Adams. Robertson je s lijeve strane uputio centaršut ka drugoj stativi, a on je došao do nečuvanog napadača kojem lopta prelazi preko noge i odlazi daleko od gola.

74′ Šo je prošao po lijevoj strani i potom šutirao, ali je i ovaj pokušaj Engleza bio snažan i neprecizan.

62′ Najbolju šansu u dosadašnjem dijelu utakmice propustio je Lidnon Dajks. Škotski napadača sjajno je iz okreta uputio volej udarac ka lijevoj strani gola, a loptu je na putu ka mreži glavom zaustavio Džejms.

57′ Adams je imao puno prostora u protivničkom šesnaestercu, ali je predugo oklijevao u namjeri da šutira, pa su se Englezi reorganizovali u posljednjoj liniji i na kraju blokirali njegov udarac.

55′ Džejms je bio pozicioniran na liniji šesnaesterca i na tom je mjestu primio dodavanje Kejna koji se izvukao na lijevu stranu. Desni bek je snažno šutirao, međutim nije uspio da pogodi okvir gola.

48′ Maunt snažno šutira s 18 metara udaljenosti od gola, a Maršal to s obje ruke odbija u korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Adams razbija višeminutnu monotoniju na terenu udarcem iz daljine. Lopta se od Stounsa odbila u korner.

30′ Stiven Odonel sada hvata volej s bočne pozicije iz šesnaesterca nakon centaršuta Endrua Robertsona, a to brzom reakcijom brani Džordan Pikford.

29′ Džejms ubacuje loptu s poludistance nakon što je probio desnu stranu škotske odbrane, a Hari Kejn u padu šutira glavom lijevo od gola.

22′ Iz velike udaljenosti svojom slabijom desnom nogom šutirao Kjeran Tirni, a to završava neuspješno. Lopta je otišla metrima daleko od gola.

18′ Foden je primio loptu na linije šesaesterca i u padu prizemno šutirao pored lijeve stative.

16′ Lahoz sada zbog prigovora pokazuje žuti karton Džonu Mekginu.

13′ Sterling je sada napravio razliku na lijevoj strani i potom dodao do Maunta koji u punom naletu loše zahvata loptu i šalje je pored gola.

12′ Rahim Sterling ubacio je loptu iz kornera na peterac, a najviši u skoku bio je Stouns čiji udarac glavom pogađa lijevu stativu gola na kojem je nepomično stajao Maršal.

11′ Fil Foden se na sjajan način oslobodio svojih čuvara na desnoj strani terena uz malu pomoća Risa Džejmsa, a potom je dodao loptu Mauntu na drugu stranu, odakle vezni igrač šutira, a lopta se od blok odbija u korner.

8′ Mejson Maunt oštro je ubacio loptu s 40 metara iz slobodnog udarca, a nju je desnom nogom u skoku u ruke Dejvida Maršala proslijedio Deklan Rajs.

4′ Škoti dolaze do prve prilike na utakmici. Izigrali su Engleze na desnoj strani njihove odbrane, a potom je Stiven Odonel odigrao povratni pas ka Če Adamsu koji je sa linije peterca šutirao i pogodio Džona Stounsa postavljenog u bloku.

1′ Počela je utakmica.