Alaves u 129. minuti izborio Primeru

Alaves će naredne sezone igrati u najvišem rangu španskog fudbala.

Naravno da nije moglo bez drame. Alaves je posljednji klub koji je osigurao nastup u španskoj Primeri naredne sezone. Njegovi fudbaleri slavili su sinoć protiv Levantea u finalnoj utakmici dodatnih kvalifikacija.

Prva utakmica u Vitoria-Gasteizu završila je bez golova, a nakon 90 minuta susreta u Valensiji takođe su mreže mirovale. U produžecima su igrači domaćeg Levantea dva puta pogađali okvir gola, a drama je dosegnula vrhunac debelo u nadoknadi drugog produžetka.

Naime, zbog igranja rukom u 129. minuti je dosuđen jedanaesterac za Alaves kojeg je u pogodak pretvorio Asier Viljalibre. Bio je to pogodak vrijedan ulaska u Primeru, a u slučaju da je utakmica završila 0:0 ne bi se izvodili jedanaesterci već bi Levante otputovao u elitu jer je tokom sezone bio bolje plasiran u prvenstvu.

Iz Primere su ispali Valjadolid, Espanjol i Elše, dok će osim Alavesa njihova mjesta iduće sezone preuzeti još Granada i Las Palmas.