Promašeni penali i pobjede Sutjeske i Rudara

Fudbaleri Sutjeske iz Foče i Rudara iz Prijedora ostvarili su pobjede protiv Slobode iz Mrkonjić Grada i Famosa u 22. kolu Prve lige Republike Srpske.

Nakon dva uzastopna poraza fočanski fudbalera su upisali pobjedu i to na gostovanju u Mrkonjić Gradu protiv Slobode sa 1:0. Gol odluke postigao je Nenad Stanojević i tako je domaćinu zakomplikovao borbu za opstanak.

Drugi meč dana je bio puno uzbudljiviji kada je Žoel da Silva Paulo u drugom minutu doveo Rudar u prednost protiv Famosa sa 1:0. Već u desetom minutu na semaforu je pisalo 2:0 pošto je Nemanja Pekija zatresao mrežu rivala, a goste je u život vratio Kenan Hadžibegović koji je na asistenciju Mladena Perović smanjio na 2:1.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Rudar je dobio penal, a Marko Škrba je dobio crveni karton. Odgovornost je preuzoe Paulo, no nije bio precizan, a njegovu grešku je u 64. minutu ispravio Dimitrije Jovanović golom za 3:1.

Šest minuta kasnije i gosti su dobili penal, a Nikola Novković je pogodio stativu i tako je na kraju ostalo 3:1.