Monako za dlaku napravio glupost, Mitrović akcijom za Greja odveo Kneževe u finale Evrokupa

Monako je u drugoj utakmici polufinala Evrokupa savladao Gran Kanariju u gostima rezultatom 76:74 (21:26, 24:9, 11:14, 21:25).

Prva četvrtina igrala se po principu koš za koš. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu u nekoliko navrata, a tek minut prije kraja Gran Kanarija je slobodnim bacanjima Stena Okoje stigla do prednosti veće od jednog posjeda (26:21).

Početkom druge dionice domaći su kratko održavali prednost, ali je onda Di Bost pokrenuo veliku seriju Monaka od 18:0 i prednost okrenuo na stranu “Kneževa” (45:32). Šon Kilpatrik je na kraju poluvremena smanjio na -10 (45:35).

Nije u prvom dijelu treće četvrtine Gran Kanarija uspjevala da umanji razliku. Monako je konstantno držao protivnika na dvocifrenom zaostatku, a tek pred kraj Metju Kostelo je spustio prednost Monaka ispod deset razlike (56:49) i tim rezultatom se ušlo u posljednjih deset minuta.

U istom ritmu je Kostelo nastavio četvrti kvartal, a trojkom Okoje Gran Kanarija je stigla i do izjednačenja (59:59). Ipak, tada je “proradioMarkus Najt i vezao neke jako bitne poene, uz dobru odbranu gostiju, doveo Monako do djelovalo je nedostižne prednosti 72:64 minut i po prije kraja.

Bost je pet sekundi prije kraja na +3 (74:71) promašio oba slobodna bacanja, da bi na drugoj strani zbog faula na centru terena Endru Albisi imao tri slobodna bacanja i poravnao rezultat tri sekunde prije kraja. Nacrtao je akciju Zvezdan Mitrović za tri sekunde, a Rob Grej preko ruke pogodio za pobjedu i finale Evrokupa Monaka.

Najefikasniji u pobjedi “Kneževa” je bio Markus Najt sa 17 poena. U ekipi Gran Kanarije istakao se Sten Okoje sa 15 poena.

Monako će u finalu Evrokupa igrati protiv pobjednika “majstorice” između Virtusa i Uniksa. Ukoliko Zenit u Evroligi pobijedi Panatinaikos, “Kneževi” će definitivno igrati Evroligu sljedeće godine.