Borac ispustio +12: Bosna Meridianbet slavila veliku pobjedu u Boriku

Košarkaši Bosne Meridianbet savladali su na gostovanju ekipu Borca rezultatom 74:57 u okviru osmog kola Lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji kod “Studenata” bio je Sead Hadžifejzović sa 15 poena, dok je kod Banjalučana jedini dvocifren bio Boris Dragojević sa 11 poena.

Bosna Meridianbet je na taj način stigla do šeste pobjede iz osam odigranih susreta u domaćem šampionatu, dok je Borcu ovo bio peti uzastopni poraz i sad, a pored toga imaju i tri pobjede.

Što se samog susreta tiče, Borac je dosta bolje otvorio meč, a Radoš Šešlija je postigao prvih šest poena za Banjalučane. U nastavku je Bosna Meridianbet preko Seada Hadžifejzovića prišla na -1 (8:7), a onda je uslijedila serija Borca od 11:0 za +12 (19:7), dok je prva četvrtina završena u korist Banjalučana rezultatom 21:11.

Imao je Borac i na otvaranju druge četvrtine +12 (25:13) nakon poena Vuka Boškovića, a onda slijedi drastičan pad u igri izabranika Zorana Kašćelana. “Studenti” su to iskoristili i do kraja poluvremena napravili fenomenalnu seriju od 11:0 te poenima Milivoja Božovića i Vojina Ilića stigli do vođstva na poluvremenu (31:30).

Bosna je odigrala sjajno drugo poluvrijeme. Prvo su sredinom treće četvrtine napravili novu seriju poena, a trojkom Luke Jovanovića su došli i do dvocifrene prednost (49:38), a u nastavku je na parketu bio prisutan samo jedan tim. Sarajevski velikan je u nekoliko momenata imao i preko 20+ poena prednosti, te su na kraju došli do zaslužene i ubjedljive pobjede u Boriku protiv banjalučkog Borca.