Bratunac u dramatičnoj završnici savladao Radnik, Vilotijević i Pantelić vodili tim do pobjede

Košarkaši Bratunca su u okviru 14. kola Lige Bosne i Hercegovine na svom parketu savladali Radnik rezultatom 89:86. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Zoran Vilotijević sa 25 poena, dok se kod protivnika istakao Dejan Kokoruš sa čak 35 poena.

Ekipa iz Bratunca je došla do svoje sedme pobjede iz 12 odigranih mečeva, dok je Radniku ovo bio 10. poraz. Debi u ekipi Bratunca je imao Aleksandar Pantelić, koji je odlično odigrao i meč završio sa 19 poena na svom kontu.

Bratunac je imao blagu prednost na otvaranju ove utakmice, a onda je Radnik uspostavio kontrolu nad utakmicom i u par momenata imali dvocifrenu prednost do kraja prvog poluvremena. Međutim, Bratunac je sjajno otvorio drugo poluvrijeme, preokrenuli su rezultat, a u finišu ipak slavili nakon velike drame.

ksbih

Poenima Miladina Vlačića su košarkaši Radnika otvorili ovu utakmicu, a onda je uslijedila sjajna serija domaće ekipe. Andrija Drašković je započeo seriju, a nakon toga je Zoran Vilotijević postigao trojku, da bi Nikola Ćirković povisio na 7:2.

Dejan Kokoruš je uzvratio trojkom sa druge strane, a nakon što je Vilotijević pogodio za 9:5 Radnik je poenima Đorđa Mičića i Srđana Jovanovića prišao na -1 (9:8).

Odlični Jovanović je u nastavku prve četvrtine doveo Radnik u prednost sa šest uzastopnih poena, a poenima Kokoruša su gosti poveli sa 17:11. Uspjeli su oni da održe prednost do pauze, a pred drugi kvartal su imali sedam poena viška (24:17).

Jovica Kecman je sa linije slobodnih bacanja otvorio drugu četvrtinu za Radnik, a sa druge strane je trojkom uzvratio Antonio Vejd za domaći tim. U nastavku su gosti iz Bijeljine odigrali nešto konkretnije i agresivnije, a krajem drugog kvartala su imali i maksimalnih +10 (44:34) nakon poena Nikole Micića, dok je do kraja prvog poluvremena Vilotijević pogodio jedno slobodno bacanje i rezultat je bio 44:35.

radnik bratunac

Drugo poluvrijeme su furiozno otvorili domaći košarkaši, a najviše su se istakli Drašković i Vilotijević koji su vodili tim do preokreta i rezultata 45:44. U nastavku je uslijedila rezultatska klackalica, a onda je na četiri minuta do kraja uslijedila serija od 11:0 Bratunca.

Poenima Aleksandra Pantelića na nešto više od dva minuta do kraja domaći košarkaši su ostvarili višak od 10 poena. U finišu je uslijedila nešto sporija igra, Radnik je konsolidovao svoje redove i preko Kokoruša su stigli na -5 (60:55). Ipak, Vilotijević i Pantelić na samom kraju poentiraju za Bratunac, koji je pred posljednji kvartal otišao sa viškom od devet poena (64:55).

bratunac 1

Džek Rauč je trojkom otvorio odlučujuću četvrtinu za Bratunac, a sa druge strane je odlični Kokoruš odgovorio sa 2+1. Isti igrač je u ekipi Radnika jedini pogađao u narednih pet i po minuta igre, ali je i domaći tim uzvraćao i uspio održati prednost (77:67). Međutim, ušlo se u vrlo neizvjesnu završnicu utakmice.

Na dva minuta do kraja Miladin Vlačić je pogodio sjajnu trojku iz tranzicije za Radnik (82:80), a ubrzo nakon toga je vrlo bitnu trojku pogodio i Pantelić za Bratunac (86:82), da bi zatim gosti izgubili loptu i uslijedilo je zakucavanje Vilotijevića za +6 (88:82).

Kokoruš je ponovo pogodio za ekipu iz Bijeljine (88:84), dok Bratunac nakon tajm-auta nije uspio da iskoristi napad, te je u nastavku Kecman smanjio na -2 na sedam sekundi do kraja (88:86).

Morali su da prave faul nakon toga košarkaši Radnika, a sa linije penala je Pantelić pogodio prvo, a promašio drugu bacanje. Radnik je u nastavku imao šut za produžetak, ali je iz vrlo teške situacije neprecizan bio Dejan Kokoruš, te je Bratunac na kraju slavio sa 89:86.

Bratunac

U narednom kolu Bratunac u gostima igra protiv Proma, dok će Radnik u Bijeljini dočekati Zrinjski.

BRATUNAC – RADNIK 89:86 (17:24, 18:20, 29:11, 25:31)

Bratunac: Vilotijević 25, Vejd 8, Rauč 8, Drašković 16, Ćirković 11, Šarenac 0, Pantelić 19, Fulard 2

Radnik: Vlačić 5, Kokoruš 35, Kecman 15, Mičić 4, Jovanović 21, Stanković 2, Curović 2, Spasojević 0, Micić 2

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.