Drama u Andaluziji: PSV nakon preokreta ugasio nadu Sevilje o plasmanu u nokaut fazu

Fudbaleri PSV-a su u petom kolu grupne faze Lige šampiona na gostovanju savladali ekipu Sevilje rezultatom 3:2.

Sevilja je u 24. minutu meča došla do vođstva nakon prekida koji je izveo Ivan Rakitić, a najviši u skoku bio je Serhio Ramos, koji pogađa glavom za 1:0.

Na otvaranju drugog poluvremena domaći tim stiže i do drugog gola – i to na kakav način. Markos Akuna je dobio loptu na sredini terena, a onda iz prve maestralno pronašao Jusefa En Nesirija, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju i lobovao ga za velikih 2:0.

Činilo se u tom trenutku da će Sevilja gotovo sigurno doći do trijumfa na ovom meču, ali su ubrzo ostali sa igračem manje, nakon što je Akuna za tri minuta zaradio dva žuta kartona i isključenje. Od tog trenutka je sve krenulo niz brdo za višestrukog osvajača Lige Evrope.

Već u 68. minutu Ismael Saibari postiže sjajan gol nakon centaršuta Serđina Desta. Igrao se 81. minut kada je PSV stigao do izjednačenja – lopta je došla do Jorbea Vertesena koji je šutirao prema golu, a Ivan Gudelj se tu našao i smjestio loptu u sopstvenu mrežu.

A onda – u drugom minutu sudijske nadoknade uslijedio je hladan tuš za Sevilju, kada je po lijevoj strani odlično probio Vertesen, centrirao u šesnaesterac, a loptu je glavom u gol zakucao Rikardo Pepi za potpuni preokret holandskog tima.

PSV je time napravio ogroman korak za plasman u nokaut fazu Lige šampiona, pošto sada imaju osam bodova, dok je Sevilja ostala na dva boda čime su izgubili sve šanse da prođu grupnu fazu, a takođe su i šanse da se nađu u Ligi Evrope od narednog proljeća svedene na minimum.