Fenomenalna partija Nurkića u pobjedi Portlanda, Jokić tripl-dabl učinkom sa 26 poena srušio Golden Stejt

Sinoć je odigrano 11 utakmica u okviru NBA lige.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je sjajnu partiju u pobjedi Portland Trejblejzersa nakon produžetaka protiv Feniks Sansa rezultatom 113:111.

Portland je predvodio Damian Lilard sa 41 poen, uz to je imao i sedam asistencija, dok je zaista fenomenalan bio i Nurkić. Bh. centar je za 35 minuta postigao 20 poena te dodao 17 skokova uz dvije asistencije. Kod poraženih se istakao Devin Buker sa 30 poena te Deandre Ajton sa 26 poena.

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su kao gosti Golden Stejt Voriorse (128:123), nošeni fantastičnim Nikolom Jokićem. Srpski centar je prvim tripl-dablom u sezoni vodio Nagetse do prve pobjede u sezoni i to ni manje ni više nego na terenu šampiona NBA lige. Jokić je za 34 minuta na parketu imao 26 poena (7/13 iz igre, 1/2 za tri, 11/11 bacanja), 12 skokova, 10 asistencija.

Voriorsima je bila nedovoljna i sjajna predstava Stefa Karija, koji je ubacio 34 poena, pet skokova i četiri asistencije, uz čak pet pogođenih trojki.

Nikola Vučević imao je dobro veče u NBA ligi, međutim, njegovi Čikago Bulsi poražen je kao gost od Vašington Vizardsa (102:100).

Meč u prestonici riješen je u samoj završnici, a dva poena vrijedna pobjede, na sedam sekundi prije kraja, postigao je Bredli Bil. Vučević je bio drugi najefikasniji u redovima Bulsa, sa 24 poena i osam skokova, odmah iza Demara Derozana, koji je imao učinak od 32 poena, šest skokova i isto toliko asistencija.

Košarkaši Bostona trijumfovali su u Majamiju (111:104), a srpski košarkaš Nikola Jović nije ulazio u igru za domaće.

On će morati da sačeka na priliku u NBA ligi, pošto ga trener Erik Spolstra nije uvodio u igru, baš kao ni protiv Čikaga prije dva dana. Najzaslužniji za pobedu Seltiksa bili su Džejson Tejtum i Džejlen Braun, koji su zajedno postigli više od pola poena svog tima. Tejtum je meč završio sa 29 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Braun sa 28 poena, četiri skoka i tri dodavanja.