Gol Morisa odlučio pobjednika na Tušnju

Fudbaleri Tuzla sitija su u okviru 23. kola Premije lige BiH na ”Tušnju” savladali Rudar iz Prijedora rezultatom 1:0.

Nakon dva uzastopna remija u nastavku sezone, Tuzlaci su došli do sve 12. pobjede u domaćem šampionatu, dok je Prijedorčanima ovo bio 12. poraz.

Domaći fudbaleri su odlično otvorili utakmicu. Već u šestom minutu su zaprijetili preko Eldina Mehmedovića, koji je šutirao tik pored gola.

Međutim, samo tri minuta nakon toga je Tuzla siti nakon velike inicijative na terenu stigla do vođstva. Domaći su imali korner, koji je izveo Mirzad Mehanović, a najviši u skoku bio je Kobi Moris, te je poslao loptu iza leđa Nemanje Šćekića za 1:0.

U narednih nekoliko minuta je uslijedila i dalje bolja igra domaćina, da bi 10-ak minuta do kraja prvog poluvremena Rudar napravio inicijativu sa ciljem da dođe do izjednačenja, ali njihovi pokušaji nikako nisu mogli završiti u mreži domaćeg tima.

Veći dio drugog poluvremena smo gledali uspavanku na ”Tušnju”, koja je svakako išla u prilog domaćoj ekipi. Uspjeli su oni da sačuvaju mrežu do kraja utakmice, te je konačan rezultat glasio 1:0 za Tuzla siti.