Infarktna završnica El Klasika, Vukčević dvocifren u pobjedi Real Madrida (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida savladali su u gostima Barselonu rezultatom 87:85 (20:15, 22:18, 17:24, 28:28) u okviru 30. kola španske Endesa lige.

Mnogo bolje su u utakmicu ušli gosti koji su napravili u uvodnim minutama seriju od 9:0 trojkom Nikolasa Laprovitole. Dobro su košarkaši Real Madrida održavali ovu prednost većinom prve četvrtine. Domaći su na -3 prišli pred kraj ove dionice pogotkom za dva Korija Higinsa (18:15). Sa linije za slobodna bacanja Serhio Ljulj postavio je konačan rezultat 20:15.

U drugom kvartalu igralo se koš za koš. Trojkom Tristana Vukčevića otišli su gosti na +11 (33:22). Precizan izvan linije, 6,75m bio je i Rudi Fernandez (36:22) za maksimalnih +14. Na kraju poluvremena spustio je goste na jednocifrenu prednost Nik Kalates koji je ubacio šut za tri (42:33).

U drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra košarkaša Barselone. Sredinom treće četvrtine uspjeli su domaći spustiti prednost na -4 poenima Kajla Kjurika (51:47). Pred kraj ovog kvartala za tri bio je precizan Aleks Abrines (57:56). U posljednju dionicu ušli smo polovičnim učinkom sa linije za slobodna bacanja Kalatesa (59:57).

Posljednja četvrtina donijela je mnogo uzbuđenja za sve ljubitelje košarke. Imali su gosti +9, 52 sekunde do kraja utakmice, ali onda je počela prava drama (83:74). Sa linije za slobodna bacanja bio je precizan Higins, da bi trojku ubacio Nikola Mirotić (83:79). Higins je zatim ubacio novu trojku za Barselonu i spustio samo na -1, 23 sekunde do kraja (83:82). Polovičan sa linije za slobodna bacanja bio je Laprovitola, a u narednom napadu Mirotić je pogodio za vođstvo Barselone (85:84).

Laprovitola je napravio sjajan prodor i položio za dva uz dodatno slobodno bacanja za kraj ove lude završnice u najvećem derbiju španse Endesa lige (87:85). Najefikasniji na ovom meču bio je Higins sa 21 poen, a 18 je dodao Kalates. Kod gostiju Fernandez ubacio je 13 poena, a vrijedi napomenuti srpskog internacionalca Tristana Vukčevića koji je ubacio 11 poena.

Narednu utakmicu Barselona igra protiv Gran Kanarije, dok Real Madrid dočekuje Tenerife.