Kamenjaš dabl-dabl učinkom predvodio SC Derbi do trijumfa u Železniku

Košarkaši SC Derbija savladali su na gostovanju ekipu FMP-a rezultatom 99:86 u okviru 9. kola ABA lige, a fantastičan meč odigrao je reprezentativac BiH, Kenan Kamenjaš.

Gosti iz Podgorice su odlično otvorili ovaj susret, s obzirom da su poveli sa 10:3, ali je FMP odgovorio do kraja prve četvrtine i došao do izjednačenja (16:16). U nastavku je tim iz Železnika imao i +8 u nekoliko momenata, dok su u vrlo efikasnoj drugoj četvrtini na poluvrijeme otišli sa vođstvom od 44:41.

SC Derbi je odigrao odlično drugo poluvrijeme, a posebno su odigrali u finišu meča kada su otišli na dvocifrenu razliku te na kraju došli do ubjedljive i zaslužene pobjede. Kod SC Derbija je prednjačio Kenan Kamenjaš sa 22 poena (9/11 za dva poena i 4/5 sa linije penala) i 12 skokova, a sjajan je bio i Nikola Pavlićević sa 18 poena. Kod FMP-a se istakao Ugo Beson sa 24, te Bojan Subotić sa 17 poena.

“Studenti” su tako došli do pete pobjede iz devet susreta i nalaze se na šestom mjestu, dok je FMP desetoplasirani sa šest poraza i tri pobjede. SC Derbi u narednom kolu dočekuje Megu, dok će FMP ugostiti Partizan.