Muk na Marakani uz dva nesretno primljena gola: Makabi eliminisao Crvenu zvezdu iz Lige šampiona

Crvena zvezda je ispala iz Lige šampiona od Makabija u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su u revanšu remizirali rezultatom 2:2, dok je Makabi u prvom meču slavio sa 3:2.

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu plej-ofa revanša kvalifikacija za Ligu šampiona stigla zaostatak od jednog gola iz prve utakmice u Haifi kada je Makabi pobijedio rezultatom 3:2.

Krenulo je dobro po domaći tim na samom početku. Zvezda je imala posjed, bila konkretna ispred gola Izraelaca, a mogla vrlo rano i do prednosti kada je Gejlor Kanga na povratnu loptu pogodio stativu.

Potom je u 27. minuti Aleksandar Katai probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i loptu vratio na peterac, a u fliperu najbolje se snašao Aleksandar Pešić i loptu proslijedio u gol.

Nakon toga uslijedio je mirniji period igre, i onda eksplozija i drugi gol Zvezde. Oduzeli su domaći loptu na sredini terena i u tri dodavanja Mirko Ivanić je izašao sam ispred gola Makabija i izazvao delirijum na Marakani.

I onda trenutak nepažnje u nadoknadi kada je Slavoljub Srnić nakon kornera gostiju igrao rukom, a Entoni Tejlor uz asistenciju VAR-a pokazao na bijelu tačku. Dolev Aziza je izveo penal, ali je Milan Borjan odbranio jedanaesterac. I ne duže od 30 sekundi kasnije, Daniel Sundgren je šutirao  sa 30 metara, a lopta prošla kroz ruke Borjanu u gol.

ZVEZDA MACCABI 20
by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Makabi je krenuo bolje u drugo poluvrijeme nošen kasnim golom u prvom dijelu i već nakon četiri minute u nastavku Franci Pijero je imao dobru situaciju kada je Borjan na vrijeme izašao i skratio mu ugao, te potom odbranio njegov udarac. U 58. minuti Zvezda je imala slobodan udarac sa 18 metara, no Katai je loše šutirao.

Zanimljiva je potom bila reakcija Kange, koji se naljutio jer je zamijenjen a na teren umjesto njega je ušao Kings Kangva. Pjer Korne je dobro šutirao u 65. minuti, a tada je Borjan loptu odbio u stativu, odakle je otišla u korner.

Igrao se 89. minut kada je u šesnaesterac Zvezde stigao oštar centaršut, a Milan Pavkov očajno reagovao i loptu poslao iza leđa Borjana.

Crvena zvezda će se morati zadovoljiti Ligom Evrope, dok će Makabi iz Haife igrati Ligu šampiona.