Benfika i Viktorija u Ligi šampiona

Benfika i Viktorija Plzenj izborili su večeras učešće u grupnoj fazi Lige šampiona.

Večerašnjim pobjedama nad Dinamo Kijevom i Karabagom Benfika je ovjerila, a Viktorija Plzenj izborila plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Benfika je pomoću golova Nika Otamendija, Rafe Silve i Davida Neresa dodala tri gola na dva iz prve utakmice i porazila Dinamo Kijev sa ukupnih 5:0 u dvomeču.

Viktorija se ipak propisno namučila da dođe do grupne faze, te joj je nakon prve utakmice bez golova danas trebao preokret u drugom poluvremenu, s obzirom da je golčina iz voleja u rašlje Filipa Ozobića iz 38. minute donijela Karabagu vođstvo na poluvremenu.

Izjednačenje Česima u 58. minuti donio je Jan Kopić, a za potpuni preokret u 73. pobrinuo se Jan Kliment.