Spars još jednom nemoćan u ABA 2 ligi, novi ubjedljiv poraz

Košarkaši Sparsa su doživjeli još jedan poraz u balanu ABA 2 lige koji se igra u Banjaluci, a ovoga puta ih je savladala ekipa Sutjeske rezultatom 92:70.

Tim sa Ilidže nakon 10. odigranih kola u drugom po redu regionalnom takmičenju ima devet poraza uz samo jednu pobjedu i dijele posljednju poziciju sa Osijekom i Goricom. Sutjeska je, s druge strane, stigla do svog sedmog trijumfa po čemu su se izjednačili sa Borcem, Zlatiborom i Krkom na drugoj poziciji.

Što se tiče same utakmice, Sutjeska je već na otvaranju došla do velike prednosti kada su poveli sa 15:7, a do isteka prvih deset minuta rezultat na semaforu je glasio 23:14. Tokom druge četvrtine njihova prednost je u pojednim trenucima bila i 20+, a Spars je do kraja prvog poluvremena smanjio na -15 (46:31).

Međutim, u drugom poluvremenu su košarkaši Sutjeske ponovo dodali gas, te došli do prednosti koja je za izabranike Tihomira Mustapića bila nedostižna do kraja susreta.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Vladimir Tomašević sa 23 poena, dok se kod Sparsa istakao Miloš Vranješ sa 14 poena i 10 skokova.