(VIDEO) Džeko načeo mrežu bivšeg kluba, Sančez spektakularnim golom odveo Inter u polufinale Kupa

Inter je savladao Romu u četvrtfinalu Kupa Italije rezultatom 2:0.

Poveo je Inter veoma rano u meču i to golom bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeke u drugoj minuti. Njemu je loptu odlično sa lijevog krila dodao Ivan Perišić,  a ovaj je majstorskom egzekucijom doveo svoj tim u prednost.

Uslijedio je jedan period zatišja gdje nije bilo mnogo prilika, a Inter je imao dosta veći posjed lopte i dobijao je dosta bitki na sredini terena “Đuzepe Meaca”.

Zatišje je trajalo sve do 19. minute kada je Roma stvorila odličnu šansu poslije nekoliko divnih dodavanja, od koji je jedno izbacilo Nikolu Zaniolo u situtaciju jedan na jedan, ali je na sreću Intera Samir Handanović bio pribran i odbranio je njegov šut.

Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi i na odmor se otišlo sa vođstvom Intera koje je donio Džeko svojim golom na samom startu meča u Milanu.

Pokušavala je u drugom poluvremenu da dođe do izjednačenja, ali je Inter imao rješenja za sve napade “Vučice”.

Bilo je vođstvo Intera 1:0 do 69. minute kada su domaći povećali prednost. Sjajno je loptu primio Aleksis Sančez i iz velike udaljenosti pogodio same rašlje gola Rome, za ispostaviće se konačnih 2:0.

Inter će u polufinalu Kupa Italije igrati protiv boljeg iz duela Milana i Lacija.