Crvena zvezda savladala Vojvodinu, Partizan stigao na drugo mjesto

Partizan i Crvena zvezda su upisali nove pobjede u prvenstvu.

Partizan je na svom terenu savladao Napredak iz Kruševca na svom terenu rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je štoper Parizana Igor Vujačić sredinom poluvremena. Trener crno-bijelih Gordan Petrić ponovo je izveo najjači sastav na teren, a nakon susreta istakao je kako su njegovi igrači odigrali “najružniju” utakmicu tokom njegovog vođstva, te da je vidljivi umor jasan razlog za to.

Partizan nakon ovoga nastavlja u ritmu “četvrtak-nedjelja”, jer će nakon prvenstvene utakmice gostovati Nici u Ligi konferencija.

Crvena zvezda je u derbiju kola savladala Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 2:0.

Derbi je odlučen u drugom poluvremenu. Prvo je u 52. minuti Aleksandar Pešić glavom postigao pogodak za vođstvo, a potom devet minuta kasnije jedanaesterac je iskoristio Gejlor Kanga za konačan rezultat.