Arsenal savladao PSV u zaostaloj utakmici

Arsenal je rezultatom 1:0 pobijedio PSV.

Arsenal je večeras dočekao PSV na “Emiratesu” u zaostaloj utakmici drugog kola Lige Evrope. Rud van Nistelroj, koji se u karijeri dobro upoznao s Topdžijama, trebao je sa svojom ekipom stići u London još 15. septembra, ali utakmica je tada odgođena zbog smrti kraljice Elizabete II.

Englesko-holandski duel tako je prebačen na današnji dan, a zbog tog pomjeranja odgođen je i Arsenalov derbi s Mančester sitijem u Premijer ligi. Topdžije u posljednje vrijeme imaju doista iscrpljujući ritam, ali svejedno nižu pobjede, a novu su upisali i večeras (1:0).

Arsenal je od samog početka nametnuo svoj tempo i vrlo se jasno vidjelo kako se radi o višestruko bržoj i kvalitetnijoj ekipi od PSV-a koji se danas, atipično, ali razumljivo, postavio dosta defenzivno. Domaći su nizali prilike u prvom poluvremenu koje su odlazile u nepovrat zahvaljujući manjku preciznosti ili lošoj kontroli lopte njenih primatelja u kaznenom prostoru, a PSV je u tom periodu upisao tek jedan jedini šut prema golu.

Igrao se 71. minut kada je Arsenal ipak pronašao put do pobjede. Gol je zabio Granit Džaka, te tako po treći put u sezoni pogodio mrežu. Vrijedi istaknuti, čisto kako bi se približio nivo forme švajcarskog internacionalca, da je u prethodne tri godine zabio jednako toliko golova.