Bajern razbio Hertu u Berlinu, Lajpcig bolji od Volfsburga

Fudbaleri Bajern Minhena su u okviru 20. kola njemačke Bundeslige rezultatom 4:1 u gostima savladali ekipu Herte, dok je Lajpcig na svom terenu sa 2:0 slavio protiv Volfsburga.

Bajern je vrlo lako došao do pobjede u glavnom gradu Njemačke protiv Herte. Već u drugom minutu Korentino Toliso je postigao pogodak, ali je nakon VAR-a ipak utvrđeno da se nalazio u ofsajd poziciji.

Međutim, isti igrač je već u 25. minutu ponovo zatresao mrežu na asistenciju Kingslija Komana i Bajern je poveo sa 1:0. U finišu prvog poluvremena Tomas Miler je udvostručio prednost minhenskog tima, te se rezultatom 2:0 za Bajern otišlo na veliki odmor.

Liroj Sane je u 75. minutu povisio na 3:0, a samo četiri minuta kasnije konačnih 4:0 je postavio Serž Gnabri, nakon odličnog dodavanja Džošue Kimiha u šesnaesterac protivnika. Utešni pogodak za domaći tim postigao je Jirgen Ekelekamp u 81. minutu za konačnih 4:1.

Bajern je lider Bundeslige i ovo im je bila 16. pobjeda ove sezone, dok je Herta na 13. mjestu, a ovo ima je bio 10. poraz.

U toku dana je odigran još jedan meč Bundeslige, gdje je Lajpcig na svom terenu slavio protiv Volfsburga sa 2:0.

Prvo poluvrijeme je odigrano bez golova, a čekalo se 76. minuta do prvog pogotka na ovoj utakmici. Tada je Vili Orban ”pokupio” odbijenu loptu i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Joško Gvardiol je u 84. minutu zatresao mrežu Volfsburga, kada je primio pas u šesnaestercu i odlučio se na lob, jer je primjetio da je Koen Kastils izašao s gola, te postavio konačnih 2:0.

Lajpcigu je ovo bila deveta pobjeda i nalaze se na petoj poziciji, dok je Volfsburg doživio 11. poraz ove sezone i loše su plasirani na niskom 15. mjestu na tabeli.