Ukrajina - Sjeverna Makedonija 2:1 (KRAJ); Ukrajina upisala važna tri boda (VIDEO)

Utakmicom Ukrajine i Sjeverne Makedonije počinje druga runda u grupi C na ovom Evropskom prvenstvu.

Selektor Ukrajine Andrij Švečenko odabrao je ovih 11 igrača: Georgi Bušcan – Vitalij Mikolenko, Mikola Matvijenko, Ilija Zabarnji, Oleksandr Karavajev – Taras Stepanenko – Ruslan Malinovski, Oleksandr Zinčenko, Mikola Šaparenko, Andrej Jarmolenko – Roman Jaremčuk

Igor Angelovski za ovu utakmicu pripremio je ovaj sastav: Stole Dimitrievski – Visar Musliu, Darko Velkoski, Stefan Ristovski – Boban Nikolov, Arijan Ademi, Stefan Spirovski, Ezgjan Alioski – Enis Bardhi – Elif Elmaz, Goran Pandev

Utakmicu će suditi Argentinac Fernando Rapalini.

KRAJ!

90+4′ Kraj utakmice. Ukrajina dolazi do veoma važna tri boda u grupi C zahvaljujući golovima Jaremčuka i Jarmolenka, dok je jedan gol za Sjevernu Makedoniju postigao Alioski.

90′ Utakmica je produžena za četiri minute.

87′ Sa ruba šesnaesterca šut je uputio Malinovski, međutim loptaj e završila preko gola Sjeverne Makedonije.

84′ Malinovski je preuzeo odgovornost, uzeo je zalet, šutirao, a na golu Dimitrijevski sjajno pročitao i odbranio mu udarac.

83′ Nakon provjere sa VAR sobom glavni arbitar dosudio je penal za Ukrajinu, jer je rukom igrao fudbaler Sjeverne Makedonije u živom zidu.

78′ Novu izmjenu pravi Švečenko, iz igre je izašao Šaparenko, a ušao je Sergej Sidorčuk.

76′ Izašao je Enis Bardhi, a ušao je Daniel Avramovski.

74′ U dobroj prilici našao se Cigankov koji je loše uputio udarac i lopta je otišla lijevo od gola i rezultat je ostao nepromijenjen.

69′ Dvostruka zamjena u reprezentaciji Ukrajine. Strijelci Jaremčuk i Jarmolenko napustili su teren, a umjesto njih ušli su Viktor Cigankov i Artem Besedin.

68′ Snažan udarac uputio je Trajkovski sa 30 metara, neugodnu loptu u korner skrenuo je Bušcan. Iz kornera Ukrajina je otklonila opasnost.

65′ Jarmolenko je dobro sotavio pas za Malinovskog koji je snažno šutirao, ali direktno u Dimitrijevskog.

64′ Zinčenko je poslao pas u prazan prostor do Jarmolenka, međutim lopta je bila prejaka.

56′ GOOOOL Sjeverna Makedonija je smanjila na 2:1. Penal je izveo Ezgjan Alioski, Bušcan mu je odbrabio, ali se lopta srećno odbila nazad do Alioskog koji je na prazan gol lagano pogodio.

55′ Prekrasno je šutirao Aleksandar Trajkovski, golman Ukrajine odbio je u prečku, a onda je Karavajev faulirao Pandeva i sudija je pokazao na bijelu tačku.

52′ Nakon korenra sa lijeve strane, lopta je došla do Oleksandr Zinčenka koji ju je centrirao u šesnaesterac, Ilija Zabarnji je probao glavom, međutim direktno u golmana Sjeverne Makedonije koji je bio dobro postavljen.

51′ Slobodan udarac sa desne strane izveo je Malinovski šutem direktno u gol, ali Dimitrijevski je bio siguran na golu.

47′ U šansi se našao Arijan Ademi koji je dobro zahvatio loptu, međutim Bušcan je fenomenalno reagovao i odbranio mu ovaj udarac.

46′ Počelo je drugio poluvrijeme. Dvostruka izmjena u reprezentaciji Sjeverne Makedonije, u igru su ušli Aleksandar Trajkovski i Darko Čurlinov, a na klupu su preselili Stefan Spirovski i Boban Nikolov.

45+1′ Kraj prvog poluvremena. Ukrajina sa dva gola prednosti ide na veliki odmor.

43′ Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Mikola Šaparenko koji je nakon dobrog soloprodora simulirao u šesnaestercu Sjeverne Makedonije i poslije toga tražio penal.

39′ Sjajno se snašao u šesnaestercu Goran Pandev koji je dobro lobovao Georgi Bušcana, međutim glavni arbitar Rapalini dosudio je nedozvoljenu poziciju kapitenu Sjeverne Makedonije i na rezultatu je ostalo 2:0 za Ukrajinu.

34′ GOOOOOL Prekrasna asistencija Jarmolenka za Jaremčuka koji je mirno realizovao ovu akciju i doveo Ukrajinu do 2:0 na ovoj utakmici. Sjajni momenti za izabranike Andrija Ševčenka.

29′ GOOOOOL Ukrajina vodi 1:0! Nakon kornera sa lijeve strane, loptu je skrenuo Oleksandr Karavajev, a loptu u gol na drugoj stativi pospremio je Jarmolenko.

28′ Malinovski je pronašao Jarmolenka čiji šut je otišao u korner.

23′ Po desnoj strani probio je Jarmolenko, ušao je u šesnaesterac Makedonaca, ali se dobro postavio Darko Velkoski koji je izblokirao šut Ukrajinca.

16′ Inicijativu su preuzeli Makedonci, na centaršut po zemlji Nikolova naletio je Elif Elmaz, međutim na sreću Ukrajine loše je zahvatio loptu koja je otišla u gol-aut.

13′ Prva opasna prilika za Sjevernu Makedoniju! Sa distance je šutirao Enis Bardhi, ali njegov šut je izblokiran, lopta je došla do Bobana Nikolova koji je bio neprecizan.

11′ Roman Jaremčuk pobjegao je odbrani i izletio jedan na jedna sa golmanom, međutim nije želio da bude sebičan i pokušao je odigrati povratni pas koji mu je izblokiran.

7′ Sa velike udaljenosti pokušao je Jarmolenko, ali njegov šut izblokiran je i Ukrajina će izvesti korner sa desne strane. Nakon gužve u šesnaestercu opasnost su otklonili defanzivci Sjeverne Makedonije.

4′ Prva ozbiljnija prilika za Ukrajinu. Ruslan Malinovski je ubacio nezgodnu loptu ka Andreju Jarmolenku, međutim Stole Dimitrijevski je dobro reagovao i izboksao je loptu iz šesnaesterca.

1′ Utakmica u Bukureštu je upravo počela.

Obje reprezentacije u prvoj utakmici grupe C su upisale po poraz. Ukrajina je u finišu savladana od strane Holandije sa 3:2, dok je Sjeverna Makedonija izgubila od Austrije sa 3:1. Ova utakmica je ogromna prilika za prve bodove i za jednu i za drugu reprezentaciju  i sigurno nas očekuje veoma interesantan duel.