Bošković u posljednjim sekundama donio pobjedu Borcu nad Leotarom

Košarkaši Borca pobijedili su ekipu Leotara rezultatom 82:80 u okviru posljednjeg kola Lige 6.

Izabranici Zorana Kašćelana dobro su otvorili ocu utakmicu i nakon sedam miunta igre imali su prednost od 15:9. Dva minuta prije kraja četvrtine raspoloženi Nemanja Reljić pogodio je za tri poena, ali je na drugoj strani istom mjerom uzvratio Milan Lužaić (18:15).

Gostujući košarkaši su do kraja prvog kvartala došli do prednosti od 24:20. Nastvak utakmice donio je rezultatsku klackalicu, a takav tempo više je pasao košarkašima Leotara koji su na poluvrijeme otišli pri vođstvu 39:36.

U trećoj četvrtini Leotar je igrao bolje i to se pokazalo i na rezultatu koji je glasio 62:57 za Trebinjce, međutim posljednja četvrtina donijela je pravu dramu. Osam sekundi prije kraja Vuk Bošković je položio i tako donio pobjedu Borcu. Vrijedi napomenuti da je Nikola Jeftić promašio posljednji šut za produžetak.

Bilo je ovo posljednje kolo Lige 6 za ovu sezonu.

BORAC – LEOTAR 82:80 (20:24, 16:15, 21:23, 25:18)

Borac: Knežević 6, Šešlija 0, Kenić 11, Bošković 10, Delalić 5, Gavrić 9, Kaninghem 2, Dragojević 12, Šorak 2, Ponjavić 0, Janković 7, Reljić 18.

Leotar: Đurasović 14, Aleksić 0, Lužaić 25, Raičević 4, Šakotić 5, Jeftić 18, Milanović 3, Milidragović 4, Krtinić 7.