Derbi Zvezde i Partizana se nastavlja, ali u drugačijim uslovima

Košarkaši Crvene zvezde su u osmom kolu ABA lige dočekali ekipu Partizana, ali je meč prekinut krajem prve četvrtine.

Partizan je vodio sa 18:17 na 37 sekundi do kraja susreta, kada je uslijedio prodor Nikole Ivanovića koji je napravio faul u napadu nad Zekom Ledejom.

Prilikom pada je Ivanović nezgodno doskočio i vjerovatno doživio težu povredu, a nezadovljni navijači su sa tribina negodovali zbog odluke glavnog sudije Damira Javora, te je onda veći broj nedozvoljenih predmeta završio na parketu.

Sudija Javor je odlučio odlučio da sa svojim pomoćnicima napusti parket i susret je bio prekinut. Naređeno je da se kritični dio tribine isprazni, nakon čega će se susret nastaviti. Takođe, ukoliko se ponovi slična situacija, dvorana će biti u potpunosti ispražnjena.

Nakon 20-ak minuta su se i sudije vratile na parket, kao i igrači koji su se ponovo zagrijavali za nastavak meča koji je ubrzo nakon toga nastavljen.